پاریس پایتخت کشور فرانسه “زیبایی ها و دیدنی های آن”

برج ایفل نگین شهر پاریس

پاریس پایتخت کشور فرانسه به عروس شهرهای اروپا شهرت دارد. اگر به عنوان یک جهانگرد وارد پاریس شویم نخستین جایی که دوست داریم سفرمان را آغاز کنیم قطعا برج ایفل هست . این سازه آهنی 324 متری به مدت 41 سال به عنوان بلندترین سازه ساخت دست بشر شناخته شده بود . خالق این اثر ، گوستاو ایفل برج را با الهام از اهرام مصر طراحی کرد. ساخت برج ایفل در سال 1887شروع شد و دو سال بعد در سال 1889 به پایان رسید.

پاریس پایتخت کشور فرانسه

در طبقه دوم این سازه آهنی رستوران ژول ورن قرار دارد. این رستوران یکی از لوکس ترین رستوران های شهر پاریس می باشد. درنوک برج ایفل آنتن رادیویی وجود دارد. مجسمه آقای ایفل به همراه دخترش و توماس ادیسون که از موم ساخته شده در طبقه دوم قرار دارد. در قسمت شمالی برج ایفل پارک “شان دو مارس” و رو بروی آن کاخ “پله دو شایو” قرار دارد. این برج در قسمت جنوبی توسط رود سن احاطه شده است.

پاریس پایتخت کشور فرانسه

موزه لوور گنجینه ای در شهر پاریس

رود سن که از میان این شهر می گذرد از بوگاندی سرچشمه می گیرد و 37 پل بر روی آن ساخته شده است که پنج تای آن عابر پیاده و دو تا از آنها ریل آهنی است. در ضمن پاریس پایتخت کشور فرانسه 130 موزه را در خود جای داده است. در این موزه ها آثار فاخر و برجسته هنری بسیاری در زمینه مجسمه سازی ، نقاشی ،عکاسی، علوم در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. موزه “لوور” یکی از قدیمی ترین، بزرگ ترین و معروف ترین موزه های جهان است. همچنین بدون شک می توان آن را با شکوه ترین، عظیم ترین و مشهور ترین موزه شهر پاریس و کشور فرانسه نامید. این موزه دارای بخش های مختلفی است. هر کدام از بخش های موزه “لوور” به تاریخ قسمت خاصی از جهان اختصاص دارد. هر سال میلیون ها توریست از موزه “لوور” بازدید می کنند.

پاریس پایتخت کشور فرانسه